Reply
Results 1 to 1 of 1
  1. #1
    Registered User beisbol34's Avatar
    Join Date: Oct 2018
    Age: 52
    Posts: 1
    Rep Power: 0
    beisbol34 is on a distinguished road. (+10)
    beisbol34 is offline

    Smile Save Money on Supplements

    The worst part about all these supplements on the market is that once you buy a tub of whatever it may be; protein, pre-workout, EAA's, you're stuck with that flavor until it's all gone. Unless you shell out double or triple the amount of one tub to get different flavors, which can be a lot at once, I find myself getting sick of the same flavor every day.

    I have come up with a solution of a single serve liquid pack that you add to your shaker or blender with an unflavored supplement so you can mix up your flavors every single day. I find it more cost effective to add the flavor in as opposed to buying tubs on top of tubs of different flavors.

    Would anyone else benefit from this? What do you think?
    Reply With Quote

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
We support Ukraine and condemn war. Push Russian government to act against war. Be brave, vocal and show your support to Ukraine. Follow the latest news HERE